Idén is lesz Zenei Támogatási Program – Fiatal, amatőr könnyűzenészek jelentkezését várják

Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata idén is meghirdeti a Zenei Támogatási Programot a fiatal, amatőr könnyűzenészek számára.

A pályázatról, valamint a debreceni zenei élet jelentős eseményeiről Puskás István alpolgármester, Balogh Miklós Péter, a Debreceni Rocksuli vezetője és Süli András, a Campus Fesztivál programigazgatója tartottak sajtótájékoztatót 2023. március 29-én a Nagyerdei Víztoronyban.

Puskás István a szombaton megrendezett Made in Debrecen Fesztiválról szólva elmondta, hogy az esemény kiváló alkalom volt arra, hogy erősítse a helyi zenei kultúrát és megmutassa, hogy hol tart a város zenei élete.

A Pécsről indult kezdeményezés egy nap országos, vagy akár kárpát-medencei hálózattá is alakulhat. Kiemelte, a Zenedoboz projektnek köszönhetően a Tóth Árpád Gimnázium diákjaiból alakult zenekar is bemutatkozott az egynapos fesztiválon, Made in TÁG névvel – emelte ki az alpolgármester.

Balogh Miklós Péter ismertette, hogy a tavalyi 104 jelentkezővel szemben idén több mint 160 zenei formáció állt színpadra és már délelőttől kezdve, mind a nyolc helyszínen hatalmas érdeklődés övezte a koncerteket. Elhangzott: leginkább könnyűzenei előadók mutatkoztak be, a rendezvény célja pedig, hogy ízelítőt adjon a különböző együttesekből.

Balogh Miklós Péter

Debrecen alpolgármestere bejelentette, hogy a város idén is meghirdeti a Zenei Támogatási Programot, amelynek célja, hogy a meglévő országos támogatási rendszereket kiegészítve, azok hiányterületeit figyelembe véve anyagi segítséget nyújtson az amatőr, tehetséges zenészeknek Debrecenben.

Idén kétmillió forint keretösszeg áll rendelkezésre, pályázni pedig könnyűzenei
hangfelvételek-, illetve könnyűzenei videoklipek készítésének és megjelentetésének támogatására lehet – fogalmazott Puskás István.

2022-ben összesen 51 pályázatot nyújtottak be, amelyből 25 megvalósítása kapott támogatást.

Süli András arról beszélt, hogy csaknem két év után izgalmas tanulmányutakkal és a kis zenei klubok közötti kapcsolat megerősítésével zárul az a debreceni Nagyerdei Víztorony által koordinált szakmai együttműködési program, a VOLUCITIES, amelyet az Európai Unió Music Moves Europe kezdeményezése 70 ezer euróval támogatott.

Süli András

A programnak köszönhetően hat debreceni önkéntesnek nyílt lehetősége betekinteni külföldi klubok „színfalak mögötti” életébe. A VOLUCITIES záró programsorozatára Debrecenben került sor, ahol nemzetközi workshop keretében a szervezők és a bevont önkéntesek cserélték ki a programmal kapcsolatos tapasztalataikat és saját városaik zenei színterével kapcsolatos meglátásaikat.

A Zenei Támogatási Programra pályázni kizárólag ezen a linken megadott online adatlapon lehet!

A pályázók körének pontos meghatározását a pályázati felhívás tartalmazza.
A pályázat beadási határideje: 2023. április 30.

 

Ez is érdekelhet