Kollek Bálint az elsőségét azzal érdemelte ki, hogy ifjúsági éveit két világbajnoki és egy Európa-bajnoki aranyéremmel zárta; emellett egy vb- és két Eb-ezüstöt is szerzett. Özbas Szofi pedig azt az elismerést kapta, hogy a 63 kg-os súlycsoportban harmadik helyezett lett a tavalyi Dohában megrendezett olimpiai kvalifikációs felnőtt cselgáncs világbajnokságon.
A Millenárison rendezett eseményen Schmidt Ádám, a sportért felelős államtitkár, kiemelte, hogy a 2001-ben indult Héraklész Program kiválóan teljesít, és számos kiválóságot adott a magyar sportnak. Elmondta, hogy olyan fiatalokat köszöntöttek, akiktől a párizsi olimpián is várnak meglepetéseket. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy hosszú távú céljuk, hogy a Héraklész-program résztvevőit egy olyan közösséggé formálják, amely ösztönzi és támogatja egymást.
Az egyéni sportágak női csapat kategóriájában megosztott első helyet hirdettek. Az egyik legjobb a Szegedi Vízisport Egyesület Kiss Ágnes Anna, Molnár Csepke összeállítású kenu kettese lett, azzal, hogy a duó 500 méteren utánpótlás világbajnoki címet szerzett.
A kategória másik győztesének a junior világbajnok női kardcsapatot választották, amelynek tagjai Battai Sugár Katinka (Debreceni EAC), Csonka Dorottya (Vasas), Keszei Kíra (Budapesti Honvéd SE) és Spiesz Anna (Vasas) voltak.
Az egyéni sportágak férfi csapat kategóriájában szintén két egység került az élre. Az egyik győztes egység Hidvégi Zalán Imre (Tatai Hódy SE) és Samu Péter (KSI) kajak kettese lett – ők az 500 méteres versenyben ugyancsak aranyérmet nyertek az utánpótlás vb-n. A kategória másik legjobbja az utánpótlás sportlövő világbajnokságon az 50 méteres, 60 lövéses fekvő versenyben győztes junior puskás csapat lett, amelyet Dénes András (MATE-GEAC), Török Ferenc (Csepeli Lövész Egylet) és Wittmann Péter (Angyalföldi Polgári Lövész Egylet) alkotott.