Gyorsabban és természetesebb módon igyekeznek sikert elérni a debreceni Meddőségi Központban

Egyedülálló Magyarországon az a Meddőségi Központ, amit ősszel adtak át a Debreceni Egyetem támogatásával, folyamatos szakmai együttműködésével. Az intézményben lehetőség van arra, hogy a sikertelen gyermekvállalással küzdő párok női és férfi tagját egyszerre, komplex módon vizsgálják ki.  

 

Dr. Krasznai Zoárd, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója és dr. Sápy Tamás egyetemi tanár, a Meddőségi Központ vezetője, beszámoltak arról: évtizedek óta léteznek egyedülálló meddősségi vizsgálatok Debrecenben, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán, illetve az Urológiai Klinikán is.

 

A Meddősségi Központban azonban a párokat együttesen kezelik, vizsgálják. Azért is fontos ennek a centrumnak a létrejötte, mert így az anya-, és az apa-jelölt közösen haladnak a megtermékenyülés-, a gyermekvállalás áldásos, de nem mindig egyszerű úján.

A központ vezetője hangsúlyozta: országosan, illetve a világban is nagyjából minden hatodik párt érinti ezt a probléma, vagyis a meddőség kezelése.

 

Ennek vannak férfi és női okai, s a civilizáció okozta problémái, előzményei, melyek jelenleg nem kellő módon javulnak.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központtal együttműködő Meddőségi Központban, évente mintegy kétezer beteget, pácienst is ellátnak úgy a speciális kezelésekkel, mint a pszichológiai tanácsadásokkal, segítséggel, hangsúlyozta dr. Krasznai Zoárd klinika igazgató.

– A legjobb esetben a párok együtt érkeznek az elsődleges vizsgálatra a Meddőségi Központba, illetve a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti-, és Nőgyógyászati Klinikájára.

Ilyenkor a nőgyógyász kollégával találkoznak a páciensek, egy esetfelmérés történik, az előzményeket feltárjuk, ezek után külön történik a férfi és a nő kivizsgálása.

 

Ezt követően, ismét együtt találkozunk a párral. Ekkor már igyekszünk rövid módon megoldást ajánlani a meddőség elsődleges kezelésére, vagy a különböző társszakmák segítségét kérjük. Az a célunk, hogy a páciensek számára minél egyszerűbb módon találjuk meg az eredményes megoldást, a vágyuk teljesülését, az áldott állapot elérését – sorolta dr. Sápy Tamás szülész- nőgyógyász.

 

Amennyiben ez nem jár sikerrel az általunk jól ismert és alkalmazott módszerekkel, esetleg komolyabb gond áll fenn, akkor a lombikprogramba ajánlják be a párt.

 

Létezik életmód-tanácsadás, ha a hormonszintekben van eltolódás, rendellenesség, amit gyógyszeresen lehet befolyásolni. Gyakorta az ok: a petesejtérés zavara, amelyet szintén gyógyszeresen tudnak kezelni. Az életkor is meghatározó a probléma kialakulásában, illetve a kezelés folyamatában.

A szakemberek célja, hogy minél egyszerűbb módon, a legkevesebb gyógyszerrel, de a klinikán, illetve a Meddőségi Központban jól bevált szakszerű módszerrel, minél több párt segítsenek a babavárás csodájához.

 

Ez is érdekelhet